На кордоні Житомирщини з Білоруссю ситуація контрольована.
Про це стало відомо за результатами робочої поїздки депутаткині Тетяни Грищенко та малинського міського голови Олександра Ситайлау складі парламентської групи.
Як повідомляє пресслужба партії «Слуга Народу» В межах парламентського контролю народні депутати: Богдан Кицак, Максим Перебийніс, Тетяна Грищенко, Тетяна Циба та Арсеній Пушкаренко, відвідали прикордонні громади Житомирщини для перевірки оперативної ситуації в регіоні.
А також провели нараду біля пункту пропуску «Виступовичі» на кордоні з Білоруссю.
Серед учасників обговорення – голови ОТГ, депутати обласної ради від «Слуги Народу», прикордонної служби, ДСНС, поліції, військові, очільники прикордонних громад.
Як зазначалося вище, Малинщину представляв міський голова Олександр Ситайло.
У щирій та невимушеній обстановці прикордонники та представники територіальної оборони Житомирщини розповіли їпро умови та складнощі служби та повідомили, що ситуація на Житомирщині та прикордонних громадах контрольована і координована.
«І державна, місцева влада, і лісівники… їхній фактор важливий тут, на кордоні… і армія, і МВС – всі скоординовані, всі спільно працюють. Всі на своїх місцях. Все, що потрібно для територіальної оборони, всі інші потреби владою робляться, виділяються та вживаються. Ми готові і ми всі на зв’язку. У випадку надзвичайної ситуації всі розуміють, що треба робити. Наша скоординованість, наш спокій важливий сьогодні. Ми повинні бути єдині в драматичний момент для нашої держави», – заявив Арсеній Пушкаренко.
Нардеп від Малинщини Тетяна Грищенко зазначила: «Ми поїхали на сюди, щоб на власні очі побачити, як відбувається підготовка наших захисників, поспілкуватися з військовими та дізнатися про реальну ситуацію на кордоні Житомирщини, а від себе хочу побажати нашим захисникам здоров‘я, вдачі і всього світлого і прекрасного!»
Командир батальйону тероборони прикордонної Коростенщини Олексій Абдурахманов розповів, що батальйон на 80% сформований штатними посадами, а набір добровольців триває. Також батальйон забезпечений зброєю, зокрема, протитанкові засоби, артилерійські системи. Одне із завдань його батальйону – прикриття ділянок державного кордону.
«Ми готові до спротиву. Зараз визначене місце пункту постійної дислокації батальйону. Проводимо його облаштування. Є взаємодія з органами місцевої влади, з громадами, які будуть надавати допомогу в облаштуванні приміщень та робочих місць», – сказав Олексій Абдурахманов.
Очільник Коростенської РДА Юрій Тарасюк запевнив, що при адміністрації працює спеціальна комісія, яка постійно збирається та тримає руку на пульсі, а з керівником тероборони є постійна комунікація.
«Якщо виникають питання, вони вирішуються за 2-3 години. Засоби зв’язку функціонують. Ми перебуваємо на постійному зв’язку у будь-який час. Якщо потрібно скликати територіальну оборону, це буде за визначений час. Медичні служби забезпечені всім необхідним – навіть встановлюється нове обладнання. Населення повідомлено про місця укриття. Система сповіщення населення також перевіряється», – зазначив він.
Зі свого боку очільники прикордонних громад підтвердили, що ситуація спокійна, контрольована, а паніки серед місцевих жителів немає. Також усі укриття готові до використання. Залишається питання їх стовідсоткового укомплектування. І тому Арсеній Пушкаренко звернувся до голів громад з проханням оперативно вирішити цю проблему.
Водночас прикордонники заявили, що тримають постійний зв’язок є лісівниками для спільної координації дій на кордоні.